Patyčios – visos visuomenės problema. Patyčių priežastys gali būti įvairios. Tai ir socialinė padėtis, ir gebėjimai moksle, ir išvaizda, ir kt. Labai dažnai vaikai „skriaudėjai” patiria pažeminimus, patyčias kitoje aplinkoje: namuose, kieme ir savo pyktį, nusivylimą išlieja norėdami įskaudinti, pažeminti, įbauginti kitus. Vienas iš įrankių pedagogų bei visų suaugusiųjų rankose – žinios. Privalu mokytis, kaip atpažinti patyčias, kaip elgtis, operatyviai reaguoti į patyčių situacijas. Suteikti pagalbą ir skriaudėjams, ir nuskriaustiesiems, bendradarbiauti su vaikais ir jų tėveliais.

Dar efektyviau kovoti su patyčiomis mokykloje taiko Olweus patyčių prevencijos programą. Ši moksliniais tyrimais paremta visos mokyklos „sistemos pokyčių“ programa sėkmingai taikoma daugelyje mokyklų visoje šalyje ir daugelyje pasaulio valstybių. Programa ypatinga tuo, kad atpažinti patyčias ir tinkamai reaguoti mokosi mokyklos personalas – visi mokykloje dirbantys suaugusieji.

„Patyčios yra pasikartojantis elgesys ir mokiniams, iš kurių tyčiojamasi, yra sunku apsiginti. Taip pat patyčiomis vadiname, kai mokinys yra pašaipiai ar užgauliai erzinamas, ir tai kartojasi. "

Programos koordinatorė Ramutė Vitienė