Zipio draugai - Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Zipio draugai

ZIPIO DRAUGAI

Zipio draugai emblema

Tarptautinė programa „ZIPIO DRAUGAI” siekia pagerinti emocinę vaikų savijautą, padėdama jiems įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų. Tikima, kad dar vaikystėje įgiję šių gebėjimų, vaikai lengviau susidoros su kebliomis ir kritinėmis situacijomis ne tik ankstyvajame amžiuje, bet ir paauglystėje bei suaugę.

Programa yra nauja ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, kadangi skirta labai mažiems vaikams, paprastai prevencinės programos kuriamos paaugliams.

Programa „ZIPIO DRAUGAI“ moko vaikus suvokti ir kalbėti apie savo jausmus, pasakyti tai, ką norisi pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus, netektį ir netgi mirtį. Programa moko įveikti sunkumus, ieškoti būdų susitvarkyti su savo jausmais, įtvirtina vaiko gebėjimą naudotis parama ir ją teikti.

Pagrindinis programos veikėjas Zipis yra vabzdys (gyvalazdė), draugaujantis su dvyniais broliuku ir sesute bei jų draugais. Pasakojimų veikėjai susiduria su mažiesiems pažįstamais dalykais: draugyste, vienišumo jausmu, skriaudimu, priekabiavimu, reagavimu į pokyčius ir netektis, situacijomis, kai reikia viską pradėti iš naujo. Kiekvieną istoriją iliustruoja ryškiaspalvių piešinėlių rinkinys. Šių užsiėmimų tikslas yra padėti vaikams išnagrinėti ir suprasti savo jausmus bei elgesį.

Programoje vaikai kviečiami naudotis auksine taisykle: gera išeitis yra ta, kuri padeda pasijusti geriau ir nekenkia aplinkiniams.

Mokykloje programa įgyvendinama nuo 2009 m. Programoje dalyvauja 1 – ų klasių mokiniai.

ZIPIO DRAUGŲ akimirkos:

{besps}socemocugdymas/zipiodraugai{/besps}