Velykinių margučių parodėlė - Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Velykinių margučių parodėlė

Bal

Velykinių margučių parodėlė

Visą savaitę po Velykų mokykloje vyravo šventinė nuotaika. Gal todėl, kad pirmasis sekmadienis po Velykų – Velykų švenčių užbaiga. Paprastai jis vadinamas Atvelykiu, o Žemaitijoje – Velykėlėmis, Vidurio ir Šiaurės Rytų Lietuvoje – Vaikų Velykomis.
Iki Atvelykio žmonės išlaikydavo keletą velykinių margučių arba naujai dažydavo. Jau tradicija tapo mokykloje rengti gražiausių velykinių margučių parodėlę.

Artėjant  šv. Velykoms, visi pagalvojame, kaip marginsime  kiaušinius. Juk be margučių neįsivaizduojame šios šventės. O tų marginimo būdų  – tikra galybė.

Šiais metais mūsų mokyklos mokinių margučių parodėlė nebuvo didelė, tačiau akis “paganyti” galėjome. Vašku marginti, skutinėti, laku dažyti, įmantriausiais žolelių raštais išdabinti, dekupažo būdu išpuošti.

Aktyviausi buvo 4a klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos A. Karlonaitės. Margučių daug ir visi gražūs! Grožėjomės 2b klasės mokinių margučiais (mokytoja G. Karnilienė). Mūsų parodėlę papuošė buvusios  mokyklos mokinės Kornelijos Čepanonytės skutinėti margučiai. Tai nuostabūs meno kūriniai!

Dėkojame visų klasių mokiniams, atnešusiems savo gražiausius margučius. Surengėme mažytę šventę kiekvienas sau ir kitiems. Lauksime kitų Velykų!

Kudirkaičių organizacijos vadovė V. Šerkšnienė

Sukurta : 2017 balandžio 26