„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2017“ LIKIŠKĖLIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE - Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2017“ LIKIŠKĖLIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

Kov

„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2017“ LIKIŠKĖLIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga.

Justinas Marcinkevičius

Emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ aštuntą kartą pakvietė dalyvauti nacionalinėje „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ 2017“, kuri šiais metai vykdoma kovo 20-26 dienomis.
Mūsų mokyklos bendruomenė palaiko gyvenimo be patyčių idėją, mokome vaikus  būti  atsakingais ir pilietiškais, suprasti, atjausti ir ieškoti pagalbos iškilus sunkumams. Galima pasidžiaugti tuo, kad vaikai dabar vis dažniau išdrįsta kreiptis pagalbos. Kalbamės  su vaikais apie patyčias, jų pasekmes. Visuomet akcentuojame, kad niekas su jais neturi teisės elgtis netinkamai, o kai taip nutinka, būtina pasakyti mokytojui ar kitam suaugusiam žmogui ir tai ne skundimas, o pagalbos ieškojimas. Tą žino, bent mūsų mokykloje visi,  tame tarpe ir tie, kurie linkę tyčiotis. Apie patyčias ir kaip šį reiškinį atpažinti, pradedame kalbėti pirmoje klasėje. Mokykloje įdiegta ir vykdoma „Olweus“ patyčių prevencijos programa, kurią vykdant vedamos klasių valandėlės, kurių metu vaikai diskutuoja, vaidina ir kitokiais metodais mokosi spręsti patyčių problemas.  Vaikai tampa atviresni.

Šią savaitė mokykloje gausu renginių ir iniciatyvų, skatinančių susimąstyti apie patyčių reiškinį bei raginančių  ieškoti tinkamų problemos sprendimo būdų.  Mokykloje svečiavosi Alytaus miesto teatro aktoriai, kurie pakvietė 7 – 8 klasių mokinius dalyvauti interaktyviame spektaklyje „Patyčios mokinių ir mokytojų gyvenime“. Mokiniai patys vaidino scenoje su profesionaliais aktoriais, diskutavo. Mokyklos fojė „pražydo „Vienybės medis“, eksponuojami mokinių piešiniai – „Patyčios bijo mūsų nepritarimo“. Mokinių taryba pakvietė visus apsikabinti ir prisidėti prie „Draugystės medžio“ sužydėjimo. Vaikams didelį įspūdį paliko susitikimas su Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriais, menininkais  Remigijum  ir Algirdu Gataveckais. Svečiai ragino vaikus nelikti abejingais kai mato skriaudžiamą bendraamžį, diskutavo su mokiniais kaip mažinti patyčias ir, kad nuo kiekvieno iš mūsų elgesio daug kas priklauso.

Ramutė Vitienė, Likiškėlių pagrindinės mokyklos

socialinė pedagogė metodininkė