Ugdymo karjerai diena Likiškėlių pagrindinėje mokykloje - Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Ugdymo karjerai diena Likiškėlių pagrindinėje mokykloje

Lap

Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Ugdymo karjerai diena Likiškėlių pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 20-24 d. startavo 5-oji, jubiliejinė Nacionalinė Karjeros savaitė 2017. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla, kurioje  vyko Ugdymo karjerai dienos renginiai. Pamokos vyko kitaip ir kitose erdvėse. Mokiniai lankėsi įmonėse, įstaigose, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, susipažino su įvairiomis profesijomis.

Mokykloje svečiavosi Alytaus pataisos namų pareigūnai. Jie  papasakojo apie savo profesiją,  pristatė specialiąsias darbo priemones ir supažindino su ypatinga „pareigūne” belgų avigane  Raja, kuri pademonstravo savo gebėjimus paslėptų neleistinų medžiagų paieškoje.

Mokyklos bibliotekos skaitykloje vyko  interaktyvus rytmetis „Bitininko profesija ir bitininkystė“, kurio metu vaikai  susipažino  su paslaptingu  bitininko amatu.

Susipažinti su policininko profesija pradinių klasių mokiniai  vyko į  Alytaus  apskrities policijos komisariatą, apsilankė Teisėsaugos ir teisėtvarkos muziejuje. Tyrėja L. Svolkinaitė pravedė ekskursiją po komisariatą, papasakojo apie saugaus eismo svarbą, elgesį gatvėje ir kelyje, atšvaitų paskirtį tamsiu paros metu ir kodėl būtina juos nešioti. Vaikai ne tik pasikartojo taisykles, atliko praktines užduotis, bet ir gavo dovanų.

Šiais metais išsipildė mokinių noras susipažinti su sunkia, bet įdomia gaisrininko profesija  Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Su socialinio darbuotojo profesija supažindino VŠĮ ,,Parama šeimai Dzūkijoje” darbuotojos.

Šeštųjų klasių mokiniai lankėsi Alytaus profesinio rengimo centre,  susipažino su profesinio mokymo programomis, sužinojo, kodėl verta rinktis profesinį mokymą, apžiūrėjo mokymosi ir darbines patalpas, patys dalyvavo mokymosi procese.

Penktųjų klasių mokiniai  vyko į  AB „Snaigė“, susipažino su šaldytuvų gamyba, aplankė pagamintų šaldytuvų ekspoziciją.

Mokyklos septintokai viešėjo Kauno aviacijos muziejuje, kuriame sužinojo visą Lietuvos aviacijos istoriją, turėjo galimybę pabandyti pilotuoti lėktuvą. Kas žino, gal tai būsimieji Lietuvos lakūnai? Visą stiklo pagaminimo procesą  nuo stiklo duženų iki grakščios formos butelių mokiniai stebėjo stiklą gaminančioje įmonėje „Kauno stiklas”.

Viešėdami UAB „Auksa”, vaikai apžiūrėjo prekes  reikalingas įmonės biuro darbui ir prisidėjo prie atminimo dovanėlių gamybos.

Vyriausieji mokyklos mokiniai „matavosi” gimnazisto suolą Alytaus Jotvingių gimnazijoje, dalyvaudami edukaciniame renginyje „Pabūk gimnazistu”.

Mokykloje organizuota Ugdymo karjerai diena sudarė sąlygas mokiniams pažinti save ir susipažinti su kuo įvairesnėmis profesijomis. Už pagalbą organizuojant renginius dėkojame mokyklos aktyvių tėvų klubo nariams: Ingai Jakimavičienei, Linui Mickai ir Mindaugui Petruškevičiui.

Aušra Jankauskienė, Daiva Čepanonienė

Sukurta : 2017 lapkričio 27