Tolerancijos diena Likiškėlių pagrindinėje mokykloje - Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Tolerancijos diena Likiškėlių pagrindinėje mokykloje

Lap

tolerancijos diena

Tolerancijos diena Likiškėlių pagrindinėje mokykloje

Ištieskim ranką – atsikelt padėsim,
Ištieskim kitą – apkabinsime pečius,
Nusišypsokim – šypsena lai sako,-
Esu tau draugas – būki juo ir tu!
Kaip ir kiekvienais metais lapkričio 16-ąją kartu su daugeliu demokratinių valstybių Lietuvoje minime Tarptautinę tolerancijos dieną. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna, rankos glosto, apkabina, padeda… žmogaus rankos gali labai daug.
Mūsų mokyklos bendruomenė tolerancijos dieną pradėjo flashmob‘u – „Tolerancijos kelias“. Visi susikibom už rankų ir dideliu ratu apjuosėme mokyklą. Mes stiprūs kai vieningi, kai jaučiam draugo delną savame delne. Mokyklos koridorių papuošė mokinių kūrybinių darbų paroda „Tolerancijos alėja“. Visą šią savaitę dorinio ugdymo, istorijos bei klasių valandėlių metu kalbama ir diskutuojama tolerancijos tema. Su mokiniais aptariama žodžio „tolerancija“ prasmė ir reikšmė, kalbama apie pagarbą kitam, kito nuomonei, rasei, religijai, kultūrai. Mokiniai mokomi būti tolerantiškais, draugiškais, priimti kitą žmogų tokį, koks jis yra.
Mums svarbu, kad kiekvienas vaikas būtų saugus, suprastas, išgirstas ir išklausytas. Mokykloje nuo 2015 rugsėjo įgyvendinama Olweus patyčių prevencijos programa, kuri skatina mokinius nesityčioti, suprasti kitų jausmus ir išgyvenimus, tuo pačiu skatina toleranciją.
Kiekvienas mes esame unikalūs. Augustinas (Ogas) Mandino sako: “Kiekvienas žmogus yra didžiausias gamtos stebuklas. Nuo pat pasaulio pradžios nebuvo nė vieno žmogaus, kuris turėtų tokius pat protą, širdį, akis, ausis, rankas, plaukus… Niekas, kas gyveno anksčiau, niekas, kas gyvena dabar, ir niekas, kas gyvens rytoj, negali vaikščioti, kalbėti, judėti ir galvoti lygiai taip pat…“

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Čepanonienė, socialinė pedagogė Ramutė Vitienė.

Sukurta : 2017 lapkričio 16

Redaguota : 2017 lapkričio 20