Skaitymas - didžiulė išsilavinimo dovana - Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Skaitymas – didžiulė išsilavinimo dovana

Sau

Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Skaitymas – didžiulė išsilavinimo dovana

Nors visiems žinoma, kad skaitymo nauda neišmatuojama, tačiau šiuolaikiniai vaikai nelabai nori skaityti. Siekdami parodyti,  jog skaitymas gali būti patrauklus ir įdomus užsiėmimas, suteikiantis daug praktinės naudos, Likiškėlių pagrindinėje mokykloje vykdėme  projektą ,,Kodėl verta skaityti knygas?‘‘ 7 – 8 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Z. Bražinskiene du mėnesius ieškojo informacijos, bendravo su artimaisiais ir  daug skaitė.

Mokiniams reikia papildomos motyvacijos, žinojimo, kodėl reikia skaityti, kokia to nauda, todėl pirmiausia jie ieškojo medžiagos  ta tema. Vaikai iš skirtingų šaltinių išrinko dešimt labiausiai patikusių argumentų  ir bandė juos pagrįsti savais pavyzdžiais iš patirties,  įvardindami konkrečias knygas.

Vėliau mokiniams buvo skirta užduotis parengti pristatymą ,,Mano šeimos knyga‘‘. Pabendravę su artimaisiais, jie nustebo, jog tėveliai yra skaitę daug įdomių knygų ir daugelis turėjo ką pasiūlyti vaikams. Viena mokinė džiaugėsi atradusi malonumą skaityti tas pačias knygas su mama ir seserimi, o vėliau jas kartu aptarti, pasidalinti įspūdžiais, o kiekviena patirtis yra stipresnė, kai ja pasidalinama su kitais. Kitas mokinys nustebo, jog jo tėtis yra  perskaitęs visas J.K. Rowling knygas apie Harį Poterį.

Pristatydami savo šeimos knygą,  vaikai galėjo pasirinkti jiems priimtiniausią ir įdomiausią knygos pateikimo būdą. Vieni darė skaidres, kiti rašė rašinius, treti gamino plakatus, kiti pasakojo apie tėvų ir senelių skaitytas knygas. Smagu, jog knyga ir skaitymas  vis dar yra mūsų mokinių šeimos vertybė.

Projektu siekta, jog skaitymas netaptų prievole, o vaikai suprastų, ką gali duoti knygos, atrasti įdomius autorius, pažinti save, savo šeimą.

Zita Bražinskienė

Sukurta : 2018 sausio 22