Kovojusius už laisvę pagerbė Lietuvybės centro vaikai - Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Kovojusius už laisvę pagerbė Lietuvybės centro vaikai

Sau

Lietuvybės centras

Kovojusius už laisvę pagerbė Lietuvybės centro vaikai

Gindami Lietuvos valstybę, žvarbų 1991 m. sausio mėnesį, žmonės šildėsi prie laužų. Liepsnojantis laužas tapo Laisvės gynėjų dienos simboliu. Šį 2018 metų sausį laužai Vilniuje buvo uždegti minint 27-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines. Įspūdžiai, pabuvojus prie Laisvės laužų, buvo nepakartojami!

Būreliais besišnekučiuojantys 1991 metų sausio įvykių liudininkai, plevėsuojančios trispalvės, iškilmingas koncertas ir LAISVĖS  laužai. Nenusakomas tautos vienybės jausmas, pagarba žuvusiems ir nepabūgusiems ginti Lietuvos laisvę. Visa tai patyrė Alytaus Lietuvybės centro vaikai sausio 12 dieną lankydamiesi Vilniuje, kuris tiesiog alsavo kovotojų už Laisvę dvasia.

Likiškėlių mokykloje veikiantis Lietuvybės centras pakvietė Alytaus vaikus gyvai pajusti šią dvasią dalyvaujant Laisvės gynėjų dienos renginiuose  Lietuvos sostinėje.

Lankydamiesi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastate vaikai sužinojo, kuo gyveno čia dirbę žmonės 1991 metų sausį, kai koloborantai užėmė pastatą ir nutildė laisvą žodį, peržiūrėjo unikalų įrašą, kurį pavyko nufilmuoti LRT darbuotojams ir, rizikuojant gyvybe, išnešti iš užgrobto pastato.

O šį, taikų,  sausio 12-osios vakarą visose aplankytose televizijos ir radijo studijose jautė šventinę dvasią ir  nei kiek nemažesnį ryžtą kovojant su naujomis grėsmėmis.

Žemai lenkiamės tiems, kurių dėka esame LAISVI!

Aušra Jankauskienė, Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Ramutė Vitienė, Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė metodininkė

Sukurta : 2018 sausio 14

Redaguota : 2018 sausio 14