Bendruomenės šventė ,,Mes kartu‘‘ - Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla

Bendruomenės šventė ,,Mes kartu‘‘

25

Geg

Bendruomenės šventė ,,Mes kartu‘‘

Kiekvieną pavasarį Likiškėlių  pagrindinė mokykla organizuoja bendruomenės  šventę. Šiai ypatingai dienai ruošiamasi iš anksto: kuriamas scenarijus, gražinama aplinka. Kadangi mokykla atvira naujovėms, pokyčiams, nebijo su savo ryžtingais, šiuolaikiškais  mokiniais išbandyti  visas galimybes, todėl buvo nutarta švęsti spalvingais  žiedais ir vaiskia žaluma pasipuošusioje gamtoje.

Visą savaitę mokyklos technologijų kabinete veikė aitvarų dirbtuvės. Vyresnieji mokiniai su technologijų mokytoju  Antanu Jaruševičiumi  padėjo įgyvendinti mažųjų mokinukų norą –  ant aitvaro sparnų į padanges pakelti vaikų svajones. Mažieji  aktyviai  talkino. Jie spalvino, piešė, klijavo, stengėsi, jog  kiekvienos klasės aitvaras būtų kuo spalvingesnis, linksmesnis ir besišypsantis. Mokyklos bendruomenės dienos renginiai prasidėjo akcija „Vaikų svajones neša aitvarai“.  Saulėtą rytą mažieji su savo mokytojomis Lina Umbrasiene, Alvyra Grigaliūniene, Jolita Jančiauskiene, Asta Karlonaite, Gita Karniliene, Dalia Jonikaite, Angele Muliuoliene bei socialine pedagoge Rima Vitiene pabiro po pievas gaudydami vėją, ir nors ne visi aitvarai pakilo, tačiau geros vaikų emocijos ir skardus  juokas kilo aukštai į padanges.

5-8 klasių mokiniai su lietuvių, rusų ir anglų kalbos mokytojomis  Zita Bražinskiene, Lione Tamkevičiene, Rasa Dainauskiene, Irma Karpiejiene, Virginija Šerkšniene bei  maironiečių vadove Maryte Šapaliene  mokyklos vidiniame kiemelyje surengė Knygos šventę, kurios metu skaitė gražiausius žodžius, skirtus knygai, deklamavo, piešė iliustracijas, vaidino, dalyvavo viktorinoje ir kvietė visus dažniau draugauti su knyga, nes ji nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina jį tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį. Direktorius apdovanojo aktyviausius bibliotekos skaitytojus, o šventės  pabaigoje vaikai ,, pasodino‘‘ savo skaitytų knygų pievą.

Daug dėmesio sulaukė renginys ,,Nuo lauko iki stalo‘‘, kurio metu mokiniai ne tik sužinojo moliūgų atsiradimo istoriją, bet ir iškilmingai  buvo  ,,atidarytos“ pakeltos lysvės ir pasodinti  moliūgai. Pirmąjį daigą pasodino mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas, likusius – mokiniai. Tikimės, kad mokytojos Vidutės Rutkauskienės daigeliai  ne tik išaugins gražų moliūgų derlių, bet ir skatins rūpintis bei jaustis atsakingais, tapti kantriais ir kūrybiškais, puoselės norą bendrauti ir bendradarbiauti, teiks pažinimo džiaugsmą. O išaugintus moliūgus naudosime technologijų pamokose ir papuošime mokyklą „Žibintų“ šventės metu.

Labai daug gerų emocijų  ir džiaugsmo visiems suteikė gyvūnėlių paroda ,,Mano augintinis“. Vaikai, mokytojai, mokyklos darbuotojai atsivedė į šventę savo gyvūnėlius. Parodoje dalyvavo šeimininkai su šunimis, katėmis ir kitais  gyvūnais. Kiekvienas dalyvis stengėsi kuo daugiau papasakoti apie savo augintinį. Aiškino, kaip jie maitinami, kada vedami į lauką, prausiami. Visi parodos dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Vidudienį  šaudymo iš lanko  būrelio vadovas Rimas  Berulis pakvietė mokinius į tarpklasines varžybas. Penktų klasių berniukų varžybose taikliausias buvo Laurynas Jurčiukonis ( 5b klasė, 202 taškai), Armandas Blažaitis (5b klasė, 194 taškai), Donatas Beinoris (5b klasė, 167 taškai). Taikliai šaudė ir Agmilė Kalinauskaitė (6a klasė, 177 taškai), Deimena Pavilaitytė (6a klasė, 171)  bei Paulina Lekavičiūtė (6a klasė, 163). Itin atkakli kova vyko tarp 7-8 klasių mergaičių. Pirmą vietą iškovojo 8b klasės mokinė Deimantė Miliauskaitė, surinkusi 222 taškus. Ji vos vienu tašku aplenkė Miglę Truncaitę (7b klasė, 221 taškas), trečia liko Austė Asadauskaitė ( 7b klasė, 209 taškai). Rankos taiklumą išbandė ir aštuntokai. Pirmą vietą iškovojoTomas Balevičius (8a klasė, 258 taškai), antrą -Žygimantas Babravičius (8a klasė, 229 taškai), o trečią- Raulis Nakrušas (8a klasė, 223 taškai). Mokiniai noriai dalyvavo varžybose, nes ši sporto šaka jiems įdomi.

Į naujos,  įspūdingos erdvės „Smėlio salos“ iškilmingą atidarymą atvyko darželių „Volungėlė“ ir „Boružėlė“ vaikučiai su auklėtojomis bei mokyklos mokiniai ir  mokytojai. Pasidžiaugęs idėjos autorės dailės mokytojos Silvos Oškelienės iniciatyva mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas perkirpo simbolinę juostelę. Gražių  žodžių ,,Smėlio salos‘‘  įkūrėjams negailėjo vaikų užimtumo centro  „Kutis“ vadovė Rimantė Adomaitienė. O idėjos iniciatorė dailės mokytoja Silva Oškelienė skambant relaksacinei muzikai pakvietė prie šviesostalių su smėliu. Svečiai turėjo galimybę susipažinti su nauja, dažais kvepiančia erdve, jaukiu interjeru. Atidarymo proga vaikučiai kūrė grafines, erdvines, reljefines kompozicijas smėlyje.

Šventės kulminacija tapo vakaro koncertas, kurį užburiančiais saksofono garsais pradėjo Karolina Kucavičiūtė. Iš vedėjos Simonos Nedzinskaitės lūpų  nuskambėję humanisto ir rašytojo Antuano de Sent Egziuperi žodžiai: ,,Yra tik viena vertybė- tai žmogaus ryšys su žmogumi“, -privertė daugelį susimąstyti. O  mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas  pabrėžė, jog  bendruomenė yra ta vieta, kur gali augti ir skleistis mūsų žmogiškumas, tiesdamas sielos gijas kitų žmonių sielų link, susiliedamas ir susipindamas su jų patirtimis tam, kad galėtume įprasminti savo gyvenimo istorijas.

Visus kartu padainuoti kvietė jungtinis mokyklos choras su mokytoju Giedriumi Griškevičiumi. Daug džiaugsmo visiems suteikė direktorius Donatas Vasiliauskas gitara skambindamas dainą ,, Tu vėjo paklausk‘‘, merginų ansamblis iš Adolfo Ramanausko- Vanago gimnazijos (mokytoja metodininkė Irena Muzikevičienė), Putinų gimnazijos mokinė Ema Matačinskaitė. Savo šokiais, kaip visada,  žavėjo mokyklos šokėjos (mokytoja Vilija Sližauskienė). O Kamilė Margelytė atliko finalinę dainą, kurios  metu į dangų pakilo balionai su linkėjimais mokyklai.

Po šventės visi rinkomės prie stalų, vaišinomės savo keptais pyragais, džiaugėmės, jog tokios šventės stiprina  draugystę, nuoširdumą, abipusį pasitikėjimą, padeda geriau pažinti vieniems kitus ir didžiavomės savo nuostabiais ir kūrybingais mokiniais, kurie padedami mokytojų nustebino ir sukūrė mažus stebuklus.

Grįžti

Sukurta : 2017 gegužės 25

Redaguota : 2017 gegužės 25