Nuo šių metų rugsėjo 1 d. Alytaus Likiškėlių progimnazija dirba pagal novatorišką verslumo ugdymo sampratą, patvirtintą Švietimo ir mokslo ministerijos. Lapkričio mėnesį ugdymo įstaigoje  vyko daugybė renginių, skirtų šios programos įgyvendinimui.

Lapkričio 11 ir 18 d. 5a ir 5b klasės mokiniai, kurie mokosi verslumo paslapčių pagal Všį  „Lietuvos Junior Achievment“ pateiktą programą ,, Tai mano verslas“,  kartu su mokytojomis J. Puidokiene ir A. Šimanskiene bei karjeros ugdymo patarėja S. Oškeliene dalyvavo pamokose ,,Sėkmingos įmonės istorija“ UAB ,,Lankava“. Mokiniai susipažino su įmonės darbuotojų darbu, pabuvojo prekybos salėse, sužinojo, kaip gaminami įvairių spalvų dažai, apsilankė administraciniame pastate, įmonės internetinės parduotuvės skyriuje bei marketingo skyriuje. Už įgytas žinias ir patirtus įspūdžius dėkojame UAB ,,LANKAVA“ personalo skyriaus vadovei Marijai Jurgelionienei.

Lapkričio 18 d. 8b klasės mokiniai dalyvavo Všį „Lietuvos Junior Achievement“ kartu su Women Go Tech įgyvendinamame „Coca-Cola Foundation“ ir finansuojamame projekte „Empowering Young Women For the Future of Jobs“, kurio tikslas, remiantis asmeninių patirčių istorijų pavyzdžiais, paskatinti moksleivius imtis iniciatyvos kurti technologijomis paremtus sprendimus jų aplinkai dar mokyklos suole. Į progimnaziją atvykusi lektorė Kamilė Kliukienė, tarptautinės įmonės „Telia Company“ darbuotoja, papasakojo mokiniams su kokiais iššūkiais jai teko susidurti kuriant savo karjerą technologijų srityje, kaip jai pavyko derinti mokslus ir darbą, kaip pradėjusi karjerą, dirbdama pardavėja, tapo ministro patarėja. Mokiniai ne tik įdėmiai klausėsi Kamilės pasakojimo, bet ir atliko užduotį mobiliaisiais telefonais.

Lapkričio 19 d. progimnazijoje buvo paskelbta Karjeros diena, kurioje dalyvavo visi mokiniai: vieni veiklas vykdė mokykloje, kiti įvairių patirčių įgijo  įvairiose miesto įstaigose ir įmonėse. Aštuntokai išvyko į Kauno LSU.

Lapkričio 21 d. Likiškėlių progimnazijos mokiniai dalyvavo Dzūkijos regiono Jaunųjų bendrovių verslo idėjų konkurse „Dzūkų Pitchas 2019″, kurį organizavo Všį „Lietuvos Junior Achievement“. Progimnazijos mokiniai, nors ir patys jauniausi, buvo lygiaverčiai varžovai miesto gimnazijų komandoms. Pentokų  komanda „ČAKOVITA“  pristatė idėją „Važinėjantis gaiviųjų gėrimų traukinukas“. Aštuntokų komanda „SOGOMAPI“ pristatė gaminio „Įšylantis peilis sušalusiems produktams“ idėją. Abi komandos sulaukė puikių komisijos komentarų ir palaikymo, aštuntokams pasiūlyta būtinai praktiškai įgyvendinti savo idėją.

Lapkričio 22 dieną Kaune Erudito licėjuje vyko LJA  5-8 klasių Inovacijų ir verslumo renginys „You can do it“. Jame dalyvavo net 48 jaunųjų verslininkų komandos, kurios visą dieną ne tik intensyviai mokėsi, dirbo, sprendė įvairias socialines problemas, generavo idėjas, kūrė savo idėjų prototipus, bet ir turėjo intensyvią Pitch’ų sesiją, kurioje visais būdais stengėsi įrodyti, kad būtent jų idėja pati geriausia.   Į tą skaičių įsiliejo ir mūsų mokyklos penktokų  ir aštuntokų komandos. Mokiniams šis renginys suteikė daugiau pasitikėjimo, leido išbandyti viešojo kalbėjimo, idėjų generavimo subtilybes. Penktokės, pasitelkdamos QR kodus, sukūrė programėlę, kuri leistų greitai, sveikai pavalgyti mokyklos valgykloje, nešvaistant pinigų nesveikiems maisto produktams. Aštuntokai su idėja – skaitmeninis stalas, kuriame būtų visos mokymosi priemonės,  tapo nugalėtojais komandų grupėje, kuri kūrė  inovatyvius  daiktus.