Jau antrus mokslo metus vykstantis projektas „Trumpų grafinių istorijų rinkinys“ įsibėgėjo ir dar vienam susitikimui su partnerių mokiniais iš Jungtinės Karalystės, Ispanijos ir Italijos susibūrėme Parmos mieste Italijoje.

Likiškėlių progimnazijai atstovavo aštuoni 5-8 klasių mokiniai, lydimi 4 mokytojų.

Viešnagė prasidėjo nuo ekskursijos po Parmos miestą, kurią vedė italų mokiniai. Aplankėme  dar 11 a. statytą ir 13 a. atstatytą katedrą, 9 a. pastatytą Šv. Petro bažnyčią, Garibaldžio aikštę, grožėjomės Pilota rūmų didingumu, keliavome jaukiomis Parmos gatvelėmis, išgirdome kaip gaminamas žymusis Parmos kumpis bei senas tradicijas turintis parmezanas.

Šiltai su dainomis buvome sutikti pagrindinėje „Don Cavali“ ir pradinėje „Don Milani“ mokyklose. Mokiniai dalyvavo pamokose kartu su kitais projekto dalyviais. Dailės pamokoje sužinojo apie žymų XVI a. dailininką Parmidžianino ir interpretavo jo paveikslą „Turkų vergė“. Italų pamokoje išmoko svarbiausius sakinius bei patiekalų pavadinimus, o gautos žinios vėliau labai pravertė renkantis maistą restorane. Maloniai nustebino muzikos mokytojų surengtas koncertas, kurio metu klausėmės Parmos kompozitoriaus Verdžio kūrinių, atliekamų violončele ir fortepijonu. Po koncerto vyko ir muzikos pamoka.  Mokiniai taip pat aktyviai leido laiką sportinėse veiklose mokykloje, pasiskirstę į komandas ieškojo lobio Citadela parke, žaidė aktyvius žaidimus, darė mokslinius eksperimentus ir patyrė visą italų mokinių kasdienybę mokykloje.

Didelį įspūdį paliko apsilankymas Nacionalinėje galerijoje, kur sukaupta didelė meno šedevrų kolekcija, milžiniškas medinis Farnese teatras, Palatina biblioteka, Nacionalinis archeologijos muziejus, kuriame pamatėme eksponatų iš senovės Egipto, paleolito, neolito ir kt. periodų. Taip pat buvome priimti miesto rotušėje tarybos posėdžių salėje.

Viena mokinė pasakė: „Parma – kaip vienas didelis muziejus“. Šis sakinys labai gerai apibendrina visos savaitės patirtis. Menas ir grožis įkvepia ilgam, padeda atsiskleisti kūrybiškumui, kuriuo dalinamės su visa bendruomene.

Kitas projekto dalyvių susitikimas vyks Alytuje 2020 metų pavasarį.