Alytaus Likiškėlių progimnazija kartu su Lenkijos, Portugalijos, Kroatijos mokyklomis vykdo Erasmus+ projektą „Europos startuoliai”.

Rugsėjo 23-27 dienomis mokyklos komanda lankėsi Kroatijoje Splito mieste „Marko Marulic“ gimnazijoje. Tai buvo trečioji  minėto projekto išvyka į užsienį – trumaplaikiai mokinių mainai. Į šį susitikimą vyko šeši 6-7 klasių mokiniai, lydimi progimnazijos direktoriaus Donato Vasiliausko ir matematikos mokytojos Almos Šimanskienės.

Mokiniai ugdė  verslumo, savęs pažinimo, savarankiškumo, atsakingumo, viešojo kalbėjimo, bendradarbiavimo įgūdžius, tobulino kalbėjimo anglų kalba gebėjimus. Jie dalyvavo  dirbtuvėse  „Rinkos tyrimas”. Susiskirstę į grupes pagal šalis,  turėjo sugalvoti  klausimus, į kuriuos kitų šalių projekto dalyviai turėjo atsakyti, gautus atsakymus reikėjo išreiškti procentais. Vyko ekskursija po Splito miestą, orentacinis žaidimas „Dienos Splite iššūkis“. Teko susipažinti su Splito universiteto ekonomikos fakultetu bei jame  įsikūrusiu „Verslo inkubatoriumi“. Mokiniai išklausė ne vieną paskaitą, susipažino su informacinių technologijų naujovėmis. Taip pat, susiskirstę į mišrias grupes pagal tautybę, dalyvavo dirbtuvėse „Nuo verslo idėjos iki įgyvendinimo“. Šio užsiėmimo metu projekto dalyviai kūrė verslo idėjas, rengė jų įgyvendinimo planus, juos pristatinėjo. Mokiniai aplankė Kroatijos prekybos rūmus Splite, klausėsi paskaitos  apie tai, kodėl investuojama į Kroatiją,  pristatymų ten dirbančių žmonių. Pabuvojo zoologijos sode, muziejuose. Teko  dalyvauti praktiniame renginyje „Levandų vietinių suvenyrų dirbtuvės“. Vaikai savo rankomis pasigamino kvepiančius levandų maišelius.

Vyko ne tik darbinės veiklos. Mokiniai susipažino su Kroatijos kultūra, tradicijomis, vaišių metu ragavo kroatų nacionalinių patiekalų, dalyvavo diskotekoje.

Neišdildomą įspūdį paliko Kroatijos gamta, Adrijos jūros pakrantė, aplankytas nuostabusis Krko nacionalinis parkas, Dubrovniko miestas, unikaliausia Vepriko šventykla, Šibeniko, Primošteno miestai. O kur dar  maudymasis Adrijos jūroje bei plaukimas laivu!

Paskutinis  „Europos startuoliai“ projekto susitikimas vyks gegužės mėnesį Lietuvoje, mūsų progimnazijoje. Laukiame susitikimo!