Pavasariui pradžiuginus ilgai laukta šiluma ir obelų žydėjimu, Alytaus Likiškėlių progimnazija organizavo tradicinę šventę „Bendrystė augina sparnus", skirtą Bendruomenės ir Tarptautinei šeimos dienai.

Visą savaitę tvarkyta mokyklos aplinka, koridoriai ir klasių durys papuoštos pavasariniais žiedais, kuriuos padarė mokiniai, norėdami, kad mokykloje jaustųsi šventinė nuotaika.

Gegužės 15 dieną, ryte, kiekviena klasė 4 pamokas vykdė dienos projektą, kurį pristatė progimnazijos erdvėse. Pradinės klasės organizavo įvairias veiklas:, kūrybines dirbtuves (,, Mes kartu”, “Pavasario žiedai”,   "Medžių karalystėje",  „Šeimos medis”), žaidė šeimos žaidimus klasėje, grupinius žaidimus, sportinius 4 klasių žaidimus,,  piešė plakatus (“Draugystė”, „ Mes kartu stipresni!“). Vyko veiklos pasirinktomis temomis ( „Mano šeima – mano namai“, “Graži mūsų šeimynėlė“ , „Geros bendrystės formulė”). 5-8 klasės taip pat vykdė projektus: “Žvilgsnis į ateitį mokinių akimis”, klasės koliažas „Bendrystė mus vienija”, “Laimės formulė pagal 6b”, kūrybinės dirbtuvės ,,Vaikystės pieva'', „O mes vaikai, o mes pasaulis...”, ,,Džiaugsmingos kūrybinės akimirkos“ ,“Sustok akimirka…”, ,,Draugiškiausios klasės receptas”.

12.00 val. mokyklos kiemelyje vyko pleneras. Kiekviena klasė piešė mokyklos, šeimos, bendruomenės temomis.

Bendruomenės dienos pabaigą vainikavo renginys – koncertas „Bendrystė augina sparnus“. Jame dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Renginio vedėjai (Adrijus Rūgštelis, Jonė Bubnytė, Kamilė Gvildytė, Salomėja Gudukaitė) pakvietė pabūti kartu, kol vienas kitą turime, pasidžiaugti, padėkoti už gyvenimą, už draugus, už artimo šypseną. Padėkoti visiems už bendradarbiavimą ir darbus, darytus su meile, padėkoti kiekvienam čia esančiam. Jie sakė, kad parašė 12 padėkos laiškų. Perskaitė pirmąjį laišką: „Anot Just. Marcinkevičiaus, žemėje per mažai gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame, užgniaužę juos savo širdyse. Praeiname abejingi pro medį, paukštį, pro žydintį rugį ir pro kenčiantį žmogų, tarytum ne vienos žemės broliai, ne vienos saulės vaikai būtumėm“.

Savo laišką bendruomenei perskaitė  mokyklos direktorius Gintautas Draugelis. Jis pasveikino visus, atvykusius į šventę, palinkėjo sėkmingos mokslo metų pabaigos.

Perskaityti laiškai mylimiausiems, tėvynei, mokyklos mokinių laiškai draugams, mokyklai, gerumo, senjorų ir finalinis laiškas.

Susirinkusiuosius džiugino mokinių ir senjorų šokiai. Skambėjo dainos:  „Mano Lietuva,, (dainavo priešmokyklinė grupė), „Putinų žydėjimas‘‘- 5b kl.,  „Truputį laimės"- Urtė Bernatavičiūtė ir Patricija Petrauskaitė, “Sparnai gerumo”- Andrėja Gurskytė, „Laiškas mokyklai“- 5-7 kl. mokiniai.

8a klasės mokinė Jonė Bubnytė paprašė nepamiršti būti savimi, laikytis duoto žodžio, siekti svajonės. Jei kažkam liūdna, būti šalia, apkabinti. Jei kažkas verkia, paguosti, pasiūlyti savo petį ir paprašyti nusišypsoti. Vedėjas Adrijus Rūgštelis paskelbė, kad artėja šventės pabaiga, padėkojo visiems ir paprašė kartu padainuoti dainą ,,Namai, kur tebelaukia‘‘.

Šis gražus bendruomenės susibūrimas drauge parodė, kad gyvenimo gerumas visada šalia – kiekvienoje akimirkoje, kiekviename šalia esančiame žmoguje, tik reikia tai įžvelgti.